Hlavné správy - 22.08.2019

Ako ste sa dozvedeli, že vaše vystúpenie na podujatí v Lamači zrušili?
Koncerty nám vybavuje kamarátka, tak jej volali z miestneho úradu, že po nátlaku poslancov “Za lepší Lamač” musia naše vystúpenie zrušiť.

Čo si o tom myslíte, ako to vnímate?
Radi by sme si v Lamači zahrali, pretože práve tam sme pred 35 rokmi začínali, tam sme odohrali prvé dva koncerty, ale musím povedať, že vôbec nie som prekvapený. Dalo by sa dokonca povedať, že som to očakával. Sme kapela, ktorá hovorí to, čo si myslí… a to je dnes zakázané, zdá sa.

Nie je čudné, že sa tak správajú ľudia, ktorí o sebe vyhlasujú, že sú liberáli a za slobodu? U obyvateľov to vyvolalo reminiscencie na staré socialistické totalitné časy.
Nie, nie je to čudné, títo “liberáli” sú v skutočnosti veľmi agresívni bojovníci proti ozajstnej slobode. Jediná sloboda, ktorá má byť povolená, je tá ich. Áno, to prirovnanie ku starým socialistickým časom je priliehavé. Niekedy to vyzerá, že smerujeme k podobnej totalite. Len čakám, kedy ku nám domov zase prídu policajti a zoberú nám pasy :)

Stalo sa vám to už viackrát v poslednej dobe?
Občas sa nám to stáva, tento rok nám zrušili vystúpenie na veľkom festivale v Čechách Foot Fest. A aj v niektorých kluboch sme už už “grupa non grata”.

Čo s tým?
Musíme vydržať a bojovať, ako za komunistov. Aj vtedy veľká väčšina národa ten režim odsudzovala, lenže komunisti mali v rukách všetku moc, všetky média, tak ten boj za slobodu, bol veľmi ťažký. Dnes zatiaľ ešte všetku moc nemajú, aj keď sa o ňu snažia všetkými prostriedkami (no a tých prostriedkov majú, vďaka podpore oligarchie a korporácií, neúrekom). A aj keď ovládajú všetky mainstreamové média, sú tu už alternatívne média, ako je to Vaše, ako je Zem & Vek, Info Vojna, Slobodný vysielač… takže máme oveľa lepšiu pozíciu, ako za komunistov a som presvedčený, že ten boj vyhráme a neomarxistickí “liberáli” skončia tam kde patria – na smetisku dejín, rovnako ako skončili komunisti. No a na záver by som pridal text našej pesničky “Keď sa všetci zjednotíme” z roku 1988:

Koncert dneska odpadá,
prečo to je záhada,
vôbec nič sa nedarí,
v hlavách krúžia obavy.

Ale aj tak stále hráme
ešte v sebe dosť síl máme
a nič nás nezastaví,
žiadne hlúpe zákazy.

Máme ešte vždy dosť síl,
prežili sme veľa krívd,
no my ešte vždy máme dosť síl.
Koľko sľubov, koľko slov,
koľko sprostých podvodov,
no my ešte vždy máme dosť síl.

Koncert dneska odpadá,
aj tak je skvelá nálada,
že zajtra sa to podarí,
nemáme žiadne obavy.

Keď sa všetci zjednotíme,
a spojíme, tak zvíťazíme,
naša hudba predsa prerazí.
Keď sa všetci zjednotíme
a spojíme, tak zvíťazíme,
naša pravda navždy zvíťazí.
  späť


© 2005website by "Karči"